Kateřinská 17, Olomouc, ČR
Najdete nás:

Psychoterapie jako celek
směřuje k integraci.

Prochaska & Norcross

Struktura

Jedinečný výcvik v integrativní psychoterapii se zaměřením na psychosomatiku

Přinášíme vám jedinečný Výcvik v integrativní psychoterapii se zaměřením na psychosomatiku, který klade důraz na respektování jedinečnosti a složitosti klienta a podporuje individuální přístup každého terapeuta. Na maximum tak využívá výhody jednotlivých psychoterapeutických směrů.

Výcvik pro vás organizuje Institut sociálního zdraví Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Výcvik je akreditován Institutem postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví a Českou asociací pro psychoterapii v souladu se standardy Evropské asociace pro psychoterapii.

Program pružně reaguje na vaše odlišné potřeby a důvody, proč se do výcviku chcete zapojit – můžete se přihlásit zvlášť na sebezkušenostní část v rozsahu 500 hodin a zvlášť na teoretickou a individuální část v rozsahu dalších 1 000 hodin.

struktura výcviku

Nabízíme vám možnost získat
úplné psychoterapeutické vzdělání
v rozsahu 1 500 hodin

Teorie a psychoterapeutická metodologie (700 hodin)

  • Prezenční teorie (350 hodin)
  • Prezenční nácvik dovedností (100 hodin)
  • Samostudium literatury (100 hodin)
  • Příprava a obhajoba závěrečné práce (150 hodin)

Osobní psychoterapeutická zkušenost (350 hodin)

  • Skupinová a komunitní zkušenost (300 hodin)
  • Individuální výcviková zkušenost (50 hodin)

Supervize psychoterapeutické práce s klienty (150 hodin)

  • Skupinová supervize (100 hodin)
  • Individuální supervize (50 hodin)

Psychoterapeutická praxe (300 hodin)

Struktura

Jaká je struktura výcviku

PRVNÍ A DRUHÉ BILANCOVÁNÍ

Jaké milníky mě během výcviku čekají?

V průběhu pětileté sebezkušenostní části vás čeká první a druhé bilancování. První bilancování proběhne na konci 3. roku po absolvování sebezkušenostní části a druhé bilancování na konci 5. roku po absolvování nácviku dovedností a supervizní části.

První bilancování

Smyslem bilancování je posoudit osobnostní a profesionální rozvoj.

Lektoři vám nabídnou otázky/témata, která byste měl/a v bilancování zohlednit. Tato témata písemně zpracujete a odevzdáte lektorům sebezkušenostní části nejméně dva týdny před setkáním se skupinou nebo komunitou, v rámci nichž bude bilancování probíhat. Jde o to, abyste po třech letech práce ve skupině dokázal/a sdílet svůj příběh, psychické obsahy s druhými (které vnímáte jako další zdroj orientace v psychice), měnit své vnímání, prožívání, myšlení a chování na základě terapie a alespoň minimálně vést skupinu dle daného směru a koncepce.Pozvedněte svůj styl pomocí našeho řemínku a pásků na chytré hodinky navržené pro módní techniky. Toto příslušenství, které kombinuje elegantní estetiku s funkčností, vylepšuje jakékoli chytré hodinky a zároveň odráží vaši jedinečnou osobnost. Objevte dokonalé spojení módy a technologie na https://smartwatchesstraps.co.uk.

Na základě posouzení mohou lektoři navrhnout předčasné ukončení výcviku, které následně schvaluje garant.

Druhé bilancování

Druhé bilancování se uskuteční po absolvování nácviku dovedností a supervizní části, tedy zpravidla po 5 letech. Proces je obdobný jako u prvního bilancování: zadání témat, odevzdání písemného vypracování, bilancování ve skupině / v komunitě. Po 5 letech práce ve skupině byste měl/a (kromě schopnosti sdílet svůj příběh, psychické obsahy s druhými a schopnosti měnit své vnímání, prožívání, myšlení a chování na základě terapie) dokázat vést skupinu (i na základě konstruktivního přijímání zpětné vazby od druhých) a využívat supervizi ke zlepšování své praxe a osobního rozvoje.

ZÁVĚREČNÁ ZKOUŠKA

Jak vypadá závěrečná zkouška?

Podmínkou k přihlášení k závěrečné zkoušce je absolvování všech náležitostí výcviku ve stanoveném rozsahu. 

Zkouška se skládá ze tří částí: 

  1. obhájení kazuistické práce
  2. ústní zkouška
  3. celkové posouzení kompetence

Závěrečnou zkoušku složíte před zkušební komisí, kterou jmenuje garant. Komisi tvoří nejméně tři členové. Jedním z členů je zpravidla alespoň jeden z lektorů zkušenostní části nebo supervizor. Externím členem komise (nezávislým na Institutu sociálního zdraví) je pak psychoterapeut delegovaný ČAP. Termín zkoušky budete znát nejméně měsíc před jejím konáním.

Chcete se 

přihlásit?